24.04.2016ADVOCAT REAL s.r.o. ponúka odmenu za Váš tip. Ak viete
24.04.2016kto chce predať, kúpiť nehnuteľnosť dajte nám tip.
24.4.2016Po úspešnej realizácii obchodu Vás odmeníme sumou 100,-
24.4.2016EUR.
Expert
Expert na Krásnu a sídlisko Nad Jazerom
ADVOCAT REAL, s.r.o.
ADVOCAT REAL, s.r.o. vaša realitná kancelária
Vyhľadávanie
Podrobné vyhľadávanie
  -     €
  -   m2

Keď podvodníci nespia.....

Pri jednej spoločenskej akcii som stretol môjho priateľa zo školských čias Jána. Po chvíľke rozhovoru a pospomínania na „staré dobré časy“ zo štúdia v policajnej škole ma priateľ poprosil, či ho neodveziem domov. Samozrejme , neváhal som a Jančiho som odviezol do jednej z mestských častí Košíc.

Po navigácii sme zastavili pred jednou z bytoviek s nájomnými bytmi. „Tu teraz bývaš ?“ – opýtal som sa Jančiho. „Áno, tu v nájomnom byte a som rád, že sme s manželkou a s deťmi neskončili pod mostom“. Nedalo mi,  a opýtal som sa – „Čo sa vlastne stalo ?“

„Všetko išlo v pohode,  kúpnu zmluvu na kúpu bytu v centre mesta som podpísal pred notárom, vyplatil som kúpnu cenu, keď zrazu Kláre -  predávajúcej byt v centre mesta - podvodníčke zazvonil telefón“. „Musím odísť okamžite do nemocnice. Auto mi zrazilo syna.“- povedala vzlykom. Po podpise zmluvy sme mali spoločne  podať návrh vkladu na kataster a tak zavŕšiť celý proces kúpy. Čo robiť ? Bol piatok , niečo po desiatej hodine. „ Odveziem Vás“ – ponúkol som sa Kláre.

V nemocnici som čakal na chodníku pri aute, keď Klára vybehla s plačom. „Zrazilo ho auto, neprežil“ – povedala a srdcervúco plakala. Poprial som jej úprimnú sústrasť. „Ostanem ešte v nemocnici. Môžeme to preložiť na pondelok ráno ?“ – opýtala sa. „Dobre,  v pondelok ráno o ôsmej Vás počkám pred katastrom“ – uzavrel som nepríjemnú situáciu.

V pondelok ráno som „stepoval“ pred úradom a tešil som na nový byt. Pri čakaní som rozmýšľal akými farbami byt vymaľujeme. Po  tridsiatich minútach som nevydržal a vytočil som Klárine mobilné číslo. Mobil zvonil, iba Klára nedvíhala. Skúšal som znova a znova. Nič, iba zvonenie. Po hodine čakania som mal v žalúdku nepríjemný pocit. Určite príde, niečo sa asi stalo.- utešoval som sa.

Neprišla. Po chvíľke čakania som zbadal, že takých nervóznych kupcov je viac. Bolo nás sedem. Oklamaných a podvedených s tou istou historkou a príbehom. Všetci sme jej sadli na lep. Poučeníe na vlastnej koži. Tak ťažko je nasporiť na bývanie a tak ľahko je prísť o sedemsto tisíc slovenských korún. Klára zmizla a do dnešného dňa nie je po nej ani chýru.